8.      místo: Monika Rimbalová

Turnaj o zlatou mušli – stolní tenis

28. května 2005
3. ročník turnaje ve stolním tenisu pro sportovce s mentálním postižením

Spoluorganizátoři turnaje: SPMP OV Praha 5, Sportovní klub Slavoj SPMP Praha, ZvŠ a PŠ Lužiny, Trávníčkova 1743, Praha. Nad soutěží převzal záštitu Petr Weber, zástupce starosty MČ Praha 13. Pohár pro vítěze I.skupiny věnovala ZŠ, Trávníčkova ul., Praha 13

3. místo

NON - HANDICAP 2005 - 9. ročník specializované výstavy pro zdravotně postižené 19.4. – 22.4.2005, Výstaviště Praha 7, stánek č. 61 SPMP OV Prahy 5 v hale 2B (Křižíkovy pavilóny).

21.4.2005 měl stánek propůjčen náš SK Slavoj SPMP Praha. Celý den se návštěvníkům věnovali sportovci Zdeněk Kahovec a Michaela Bláhová za pomoci vedoucí klubu. Informovali zájemce o činnosti klubu, o tom, že existují různé sportovní soutěže a Speciální olympiády, pochlubili se výsledky svými i svých kamarádů.

Regionální speciální olympiáda - bocca

27. 4. 2005, Zábřeh na Moravě

Již podruhé jsme dostali možnost zúčastnit se této soutěže. Vyslali jsme tři družstva na boccu. Na místě nás pořadatel požádal, zda bychom z našich účastníků nesestavili ještě unifield družstvo (dva sportovci a dva trenéři), protože mají přihlášené jen jedno družstvo. Samozřejmě jsme rádi vyhověli. Jednoho trenéra jsme vyměnili za paní poslankyni JUDr. Evu Dundáčkovou z ODS. Naši soupeři z Agapé Letovice zase vzali do družstva starostu města Zábřehu, arch. Petra Fabiána.

V A skupině (silnější hráči) vybojoval Slavoj-A bronzové medaile, v B skupině (slabší hráči) získal Slavoj-C zlaté medaile a Slavoj-B čtvrté místo. V unifield jsme těsně prohráli, domů jsme tedy přivezli stříbrné medaile….

Tloskovské sportovní soutěže – stolní tenis

25.5.2005, Tloskov

Čtyři sportovci z našeho klubu (Petra Menšíková, Zdeněk Kahovec, Zděnka Přibilová a Eleonora Jurášová) se zúčastnili soutěží ve stolním tenisu v Tloskově, přivezli jednu stříbrnou medaili a další se umístili na 4. a 6. místě.

Setkání na konci školního roku

5.6.2005, Na Topolce, Praha 4

Monako - petangue

3.-5.6.2005, Monte Carlo

Na základě výborných výsledků v bocce na 7. letní speciální olympiádě ČR v roce 2004 bylo družstvo našich sportovců pozváno v květnu 2005 do Monaka na národní hry. Zde se zúčastnili soutěží v petanque a ve své skupině (v konkurenci Italů, Francouzů, Belgičanů a Němců) se umístili ve své skupině na čtvrtém místě. Rozhodčí, soupeři a trenéři ostatních družstev si povšimli vzorného sportovního chování našich sportovců. Každý sportovní klub si domů navíc vezl pohár a knihu fotografií Monaca.

Výstava Večerní škola + SK Slavoj SPMP Praha

15.6. – 2.9.2005, Výstava na MÚ Praha 10

16 výstavních panelů o činnosti SPMP, sportovní činnosti SK Slavoj SPMP Praha a Plavci Praha, další s výrobky Večerní školy Prahy 10.

Vánoční turnaj – stolní tenis

4.12.2005 FZŠ, Trávníčkova, Praha 13, 4. ročník turnaje jednotlivců pro mentálně postižené sportovce.

Spoluorganizátoři turnaje: SPMP OV Praha 5, Sportovní klub Slavoj SPMP Praha, ZvŠ a PŠ Lužiny, Trávníčkova 1743, Praha. Záštitu převzal místostarosta Městské části Praha 10 Ing. Vladimír Novák. Fakultní škola věnovala pohár, který dostala nejmladší účastnice soutěže.

Předvánoční setkání

11.12.2005, Na Topolce, Praha 4

Turnaj o pohár místostarosty Prahy 10 – podzimní kolo

V letošním školním roce pořádáme první ročník Turnaje o pohár místostarosty Prahy 10 ve stolním tenisu. Jedná se o turnaj družstev pražských sportovních klubů při speciálních školách a ústavech pro mentálně postižené sportovce. Oslovili jsme osm klubů, zájem projevily přes opakovanou nabídku pouze dva. Nakonec byla sestavena družstva ve dvou klubech z ústavů sociální péče. Náš sportovní klub postavil přes velký zájem sportovců pouze dvě družstva (aby turnaj nebyl soubojem našich členů). Oproti plánu (8 až 10 družstev) byla tedy účast nižší. Přesto jsme přesvědčeni, že tento turnaj má smysl, že se příští rok zúčastní další kluby.

První zápas turnaje proběhl 1.10.2005 a poslední zápas tohoto kola 18.12.2005. Sportovci se akce zúčastnili s nadšením, bojovali o každý bod, takže nakonec nezvítězil favorit SK Leontýn, ale hráči SK Slavoj A. U sportovců ze SK ODRA Vilová se projevil nedostatek tréninku pro špatné prostorové podmínky střediska. Jejich snaha byla oceněna nejen rozhodčími, ale i protivníky a přihlížejícími rodiči.