rok 2007

Vánoční turnaj:

16. prosince proběhl již 5. ročník turnaje, který organizujeme společně s OV SPMP Praha 5.

40 sportovců bylo již tradičně rozděleno do 6 výkonnostních skupin.

Akci podporoval PEAL, Coca-Cola, pan Václav Strnad a paní Janovská.

Dvůr Králové nad Labem 16.-18.11.2007

Protože počet sportovců za klub byl omezený, někteří sportovci se soutěže zúčastnili za SK Šemík.

12. světové letní hry SO v Šanghaji v Číně - od 28. září do 11. října 2007

První dny strávila výprava ČR v hostitelském městě Wuxi, kde byli naši sportovci a trenéři vřele přivítáni a kde je čekal bohatý program. 1.10. již byla delegace přestěhována do Šanghaje, kde proběhly sportovní soutěže.

Petra Menšíková ve stolním tenisu vybojovala (spolu s J. Kubíkem) zlatou medaili ve smíšené čtyřhře, druhý den přidala druhou zlatou medaili (spolu s M. Kunderovou) ve čtyřhře žen a následujícího dne završila svou sbírku bronzovou medaili ve dvouhře žen.

Michal Daněk v plavání (zúčastnil se za USK Praha) získal 4. místo v 50m volný způsob a pak na 50 m znak zlatou medaili (56,88), zde zaplaval svůj osobní rekord.

Pro zajímavost

-        soutěží ve stolním tenisu se zúčastnilo 302 sportovců ze 70 států (atletických soutěží 1160 závodníků ze 164 zemí, soutěží v bocce 320 závodníků)

-        televize vysílala každodenně zpravodajství, několikrát denně opakovala krátké zprávy, vycházely zvláštní noviny a byly distribuovány veřejnosti

Sportovci ČR získali celkem 15 zlatých, 10 stříbrných a 17 bronzových medailí. Vezmeme-li v úvahu, že naši republiku reprezentovalo 25 sportovců v individuálních sportech (atletika, plavání, gymnastika, cyklistika, bocce, stolní tenis) a družstva ve sjednoceném volejbalu a kopané, která obě získala bronzové medaile, tak jsme byli opravdu velmi úspěšní. Všem našim sportovcům i trenérům patří velký dík za vzornou reprezentaci. (Čerpáno ze zpráv prof. H. Válkové, podrobnosti na www.specialolympics.cz.)

PRST

Opět máme zástupce v soutěži Pražský rekreační stolní tenis (PRST). Naše družstvo se v letošním roce umístilo na 2. místě. V jednotlivcích ze všech 60 registrovaných hráček obsadila Petra Menšíková na konci sezóny krásné 19. místo. V 1.A třídě, kam se probojovalo družstvo loni, obsadila 9. místo a tím má jistý postup do Pražského přeboru.

Plavecké závody na Slavii

Několik sportovců z našeho klubu se zúčastnilo plaveckých závodů, které 23. června pořádal MV SPMP Praha. Všichni si odnesli krásné zážitky z vydařeného dopoledne a dárek.

Senátorky

10. června část našich členů využila nabídky zúčastnit se tradičních „Senátorek“. Měli možnost pobavit se a vyzkoušet si netradiční sporty a potkat se opět se svými kamarády.

Turnaj o zlatou mušli

19. května proběhl již 5. ročník turnaje, který organizujeme společně s OV SPMP Prahy 5. Sportovci byli již tradičně rozděleni do 6 výkonnostních skupin. Nejsilnější hráčka získala pohár pro celkového vítěze, první tři z každé skupiny dostali medaile a všichni si odnesli dárky.

Procházka Prahou bez dopravy

12. května se 5 našich členů s rodiči zapojilo do akce při Pražském Marathonu. Dalších členové se zúčastnili s jinými sportovními kluby. Za krásného počasí jsme se prošli Prahou, všichni dostali malé dárky a medaili za účast.

Turnaj o pohár městské části Prahy 10

Na tuto akci poskytl dotaci Magistrát hl. m. Prahy.

9. května proběhlo slavnostní vyhodnocení II. ročníku turnaje družstev mentálně postižených sportovců z Prahy ve stolním tenisu, který náš klub pořádal. Tento rok se zúčastnilo 6 družstev. První kolo jsme hráli v únoru v Praze. Druhé kolo proběhlo v tělocvičně Sokola Zásmuky a pak jsme společně navštívili zařízení ÚSP v Doubravčanech. Prostory stacionáře a pracovní dílny se všem líbily. Počasí nám sice nepřálo, ale přesto jsme si prohlédli také pozemky patřící k zařízení. A jak dopadl turnaj? V první skupině naše A družstvo získalo 1. a B družstvo 3. místo, ve druhé skupině C družstvo 2. místo. Poháry a ceny předával zástupce starosty MČ Prahy 10 pan Emil Dejmek, který nad turnajem převzal záštitu.

Regionální sportovní hry

7. května jsme odjeli hrát boccu do Zábřehu. Zástupce z našeho klubu skládal slib za všechny přítomné sportovce, naše družstvo bylo navíc vybráno k zahajovacímu zápasu soutěže se zástupci sponzorů. Potom již následovaly rozřazovací zápasy do jednotlivých výkonnostních skupin. Naše družstvo získalo v nejvyšší skupině zlatou medaili a unifield družstvo bylo páté ze sedmi družstev.

Koncert Chceme žít s vámi

Konal se 29. dubna. Sešlo se nás 24 a další šli s jinými skupinami. Účastníci se již těší na další krásné odpoledne v příštím roce.

Plavecké závody Ostrava

13.-14. dubna se několik našich členů společně s Plavci zúčastnilo plaveckých závodů pořádaných SPMP v Ostravě. Všichni si domů přivezli medaile a spoustu krásných zážitků.